Carbon Monocoque Technology
K1
". . . . .zatím kajakářské pádlo nikdo neviděl !!
Testuje se na vodě v Sušici." 5.říjen 2009
Zatím tu máme jen několik pohledů na tento nový typ z dílny GALASPORTU. Technologie je v podstatě shodná s předními výrobci kteří již tato pádla nějakou dobu uvádí na náš trh, myslím  si však že výrobek z Tedražické dílny bude v něčem specifičtější nebo alespoň něco pokrokovějšího na něm určitě najdeme. Hned jakmile zjistím nějaké podrobnosti budu zde informovat o technických parametrech nového pádla pro závodní i "hobby" kajakáře a nejen na divoké vodě ale najde své uplatnění i třeba pro vodáky jezdící creeky, rodeo nebo turistiku.  V těchto dnech podléhá pádlo tvrdému a
nekompromisnímu testování jak dívčí rukou naší přední slalomářky na divoké vodě Karolíny Galuškové tak i
nejednou rukou mužskou.

 12.říjen 2009
Překrytí žerdě ve středu, tak jak to dělají někteří výrobci -duralovou trubkou- na pádle nehledejte. Tuto pádlo hyzdící možnost již předem technický team v Tedražické
manufaktuře zcela vyloučil a vyvinul vlastní a jedinečné řešení. Pádlo již v původní představě mělo vykazovat
klasický "dizajn" bez jakýchkoliv příkras. Povedlo se a i Mike Dawson /NZL/, jeden z předních světových extremních kajakářů jezdícím s pádly z GALASPORTU řekl že pádlo je "smooth and sexy" přestože ještě na letošním MS v extrémním pádlování v Rakouské Ötztalu tuto novinku neměl z důvodu prvotního testování k dispozici.
 
Výsledky z Adidas Sick Line
1. Alexander Grimm (GER), 1:00,46
2. Mike Dawson (NZL), 1:01,15
3. Jakobus Stenglein (GER), 1:01,87
 


>  MCQ  <
 Kajakářské pádloTechnologie splétání jednotlivých vláken do tkaniny, používání jejich různé síly podle zatížení konkrétního místa při jízdě a ze stejného důvodu i rozdílného vrstvení materiálu, při stavbě se kombinují osvědčená vlákna, mimo uhlíkového také kevlar a Vectran atd.).
Tím je vysvětleno i následné tvrzení, že všechna kompozitová pádla se zdají vypadat podobně, ovšem jejich jízdní vlastnosti se mohou diametrálně lišit. 

Tvary listů zůstávají v již mnoha závody prověřených
a vyzkoušených parametrech, v ochraně listů proti oděru nebylo nutné provádět žádné změny a vše zůstává tak jak byli a jsou závodníci dosud zvyklí. Momentálně se již pracuje na pádlech s klikou a vývojáři z GALASPORTU představí svou novou kolekci všech pádel Monocoque o různých velikostech do konce roku 2010.
A cena? - jak říká Vladislav Galuška:
 "Příznivcům karbonu trhá srdce informace, že produkty z tohoto materiálu vždy zůstanou dražší, protože například výroba jednoho pádla zabere více hodin práce většinou ruční, navíc vyrábíme a testujeme zatím tím způsobem, že by dnes každé pádlo muselo stát okolo30 000Kč. Každé druhé pádlo rozřežeme, rozlámeme či jinak podstoupí
kruté zátěži a to ještě nepřišlo na řadu opravdové testování na vodě. Výsledná cena by se určitě neměla pohybovat nad cenami již na našem trhu prodávanými pádly a určitě předpokládám že cena bude nižší a bližší kapse českého vodáka."

  


 

KajakSinglířské pádlo
C1 TE6


                 Informace z Mistrovství světa 2009 v Extrémním pádlování v Rakouském Ötztalu:
                 První Alex Grimm pádloval s LAKY MAXI, druhý Mike Dawson pádloval s NAJA MAXI a čtvrtý
                 Dejan Kralj ze Slovinska s NAJA MAXI - takže kvalita z Galasportu je zaručena.
 


   Autor: Kristian Houf