Caipi mánie začala.


A to ještě nezačala sezona 2017.
Není jasné, jestli jí rozpoutal Joe Clark svým vítezstvím v Riu
ale je jasné že se kolem této lodě strhnul neskutečný blázinec.
Čekací doba v Galasportu na tuto loď je cca. 3 - 4 měsíce, přičemž Galasport produkuje měsíčně kolem 100 lodí.O loď projevili zájem i dlouholetí "" jako je Veronika Vojtová nebo Štěpánka Hilgertová.
Na Caipi přešel z českých reprezentantů Vávra, Kačka Kudějová i Karolína Galušková. Po lodi sáhla i stříbrná žena z Ria Luuka Jones.
Prostě závodníci přezbrojují a věří že tahle ráže je ideální pro nadcházející sezonu 2017.


Proč je tahle loď tak populární?
Už TIK TAK , který vyvíjel Boris Neveu a Joe Clark trhal rekordy. Pak si na olympijské nominace připravil Boris novou zbraň - Caipi.
Ale než se stačil rozkoukat, byl lodí Caipi vyzbrojen skoro celý francouzský tým a olympiáda Borisovi, jednomu z nejlepších kajakářů světa
o pár setin unikla. Caipi famózně točí, je rychlá a stabilní.  Nevím, zdali se dá vymyslet ještě něco lepšího ale to je tak asi vždy.
Již nyní přemýšlí ve firmě Galasport o vylepšení pro sezonu 2018. Začínají s několika světovými slalomáři i jezdci na divokých vodách střádat
první návrhy a nápady. Joe Clark za pár dní přijede do Galasportu a přiveze s sebou několik nápadů, které se mu v hlavě rodí již delší dobu.
K projektu bude mít také co říci Boris Neveu. Ale nový model v podobě prototypu určitě ještě příštích půl roku svět neuvidí. A než se zařadí loď
do výroby, bude rok 2018. Během vývoje se třeba 4 x změní model než se konečný výrobek dostane do prodeje. Je to drahý ale tak to funguje.
Momentálně už půl roku trpělivě a pečlivě "dobrušují" konečnou fázi na nové lodi C1. Až třetí prototyp v řadě prošel testy a začínají dělat na
finálním tvaru. Ani jméno ještě neznají.