Poslední den Oceania Open.
Nadchází poslední den - neděle - den semifinále a finále kajakářů. Kategorie, kde sebemenší zaváhání znamená neúspěch.
Českým kajakářům se podařilo protlačit meloun do golfové jamky. V první pětce skončili čtyři Češi!!

Trenér Vávry a Vítka postával u trati a bylo jasné že trochu nervozita pracuje.

Jířa, trenér Ondry Tunky a Jíři juniora se opíral o zábradlí. Z této pozice natočil ve finále u Jíři šťoucha který kamera neviděla ale rozhodčí v zeleném vedle ano.

Vávra vyhrál a tvrdil, že jedinou bránu kterou risknul byla ta na největším
skoku. Zbytek prý měl 100% pod kontrolou. Některé jeho fotky popírají
fyzikální zákony.

Vítek neobhájil titul z Australia Open, ale naše velké blahopřání za
třetí místo. Dvě medaile v kajakářích na australských tratích na začátku
roku 2016 získal jen on.

Chvíli zase neběžely výsledky a málokdo věděl, jak na tom kdo je. A  ještě k tomu ten Jířovo šťouch - nešťouch na pravděpodobně nejlehčí bráně závodu.

Jířa skončil v první pětce velkých kluků, ale malé kluky do 23 let jasně vyhrál.
Radost medailistů z jarních medailí v kategorii velkých kluků.
Jaxon Merritt a Lucien Delfour byl souboj dne.  S trochu hořkou příchutí pro Jaxona vyhrál o fous Lucien.

Michal Smolen /USA/, medailista z Australia Open a druhý muž semifinále v tuto chvíli asi 15 minut před startem ještě netušil, že mine bránu.

Vávra dojel do cíle a utíkal podpořit Jaxona Merritta V této chvíli ještě
zdaleka netušil, zdali on sám bude mít medaili.

Až se Vávra oholí, to mu to potom teprve bude lítat.
Předpoklad je, že to bude tak o 2 sek. a něco přidá i speciálně pro něj připravovaná nová loďka v Galasportu.

Kvíz dne:
Najdete na tomto obrázku čtyři české kajakáře, kteří byli do první pětky na závodě Oceania Open 2016?

Vávra Hradilek vyhrál, Vítek Přindiš byl třetí.
Vávra Hradilek vyhrál a další tři reprezentanti skončili do pátého místa. Konkurence byla kvalitní. A jak se seřadili od třetího místa: Vít Přindiš, Ondřej Tunka
a mistr světa Jiří Prskavec. V ostatních kategoriích naši na medaile nedosáhli. Boj o letenku na OH v Riu bude hodně napínavý. Jířa Prskavec bude mít
velkou výhodu díky titulu světového šampióna z Londýna 2015 a pěti bonusovým nominačním bodům. Vávra okusil nejvyšší stupeň v individuálním závodě
poprvé od triumfu v SP loni v Krakově. Pak se věnoval filmování. Veronika Vojtová skončila těsně pod stupni vítězů, páté místo obsadila Karolína Galušková.
Katce Kudějové se závod nevydařil a skončila v semifinále dvanáctá. Singlkanoista Lukáš Rohan s druhým místem na Australian Open před čtrnácti dny
se do finále tentokrát nedostal stejně tak jako Standa Ježek který v semifinále dostal padesátisekundovou penalizaci za neprojetí branky.
Deblkanoisté Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň skončili ve finále osmí.