Želiv - Trnávka 5.- 6.5.2018

C1Ž

Tereza Kneblová /2003/                                                                                               Eva Říhová

Gabriela a Martina Satková                                                                        Kateřina Havlíčková na trati s diváky

V kategorii kanoistek si za předem nominovanou Terezou Fišerovou vede nejlépe někdejší mistryně světa Kateřina Havlíčková, která se vrací po mateřské pauze.

K1Ž

Tereza Kneblová /2003/ - so+ne 20. a 23.

Klára Kneblová /2005/ - so+ne 24. a 22.

Anna Neugebauerová /2002/ - so+ne 16. a 12.

Antonie Galušková /2001/ - so+ne 7. a 3.

Karolína Galušková - so+ne 4. a 19.

Katka Kudějová - oba dva závody vyhrála. Za ní skončila druhá Barbora Valíková
a od třetího do pátého místa jsou ve dvou bodech seřazeny Veronika Vojtová, Antonie Galušková a Amálie Hilgertová.

C1M

SK Hubertus - Martin Buchtel - 28. + 37.

Standa Ježek stále v dobé kondici i když to již nebylo v první desítce.

Tomáš Rak 6. + 3.m a Lukáš Rohan 1. + 4.m
Mezi singlkanoisty si v neděli pro prvenství dojel v sobotu stříbrný Michal Jáně. Víťa Gebas si připisuje body za druhé a Tomáš Rak za třetí místo.
Nominaci vede Michal Jáně před v neděli čtvrtým Lukášem Rohanem.

K1M

Vít Pohanka - 22. + 21.místo

Michal  Buchtel - 12. + 14.místo - /čerstvý otec, má syna - následovníka/.

Martin Buchtel - SK Hubertus - 8. + 15.místo

Luboš Hilgert 3. + 5.místo  a Ondra Cvikl 9. + 2.místo

Souboj Vavřince Hradílka a Jiři Prskavce byl určitě středem pozornosti. V sobotu se Vávra pod tyčku nevešel a nastaly problémy.
Nakonec však v prvním nedělním závodě
předvedl nejrychlejší jízdu i před Jiřím Prskavcem i když nakonec skončil na 3.místě. Vávra bude muset dohánět ztrátu.

Vít Přindiš i Ondra Tunka mají díky svým loňským triumfům místo v reprezentaci jisté. Ondřej Tunka dominoval sobotnímu závodu. V neděli dojel šestý.

Sobota 2. a neděle 1.místo

Trať nedělního nominačního závodu 2. Čs. poháru Skupiny ČEZ
ve vodním slalomu postavil šéftrenér Jiří Pultera spolu s Lukášem Kubričanem.

V první polovině nominačních bojů vodních slalomářů si vedl nejlépe Jiří Prskavec. Na Trnávce získal plný počet 20 bodů, poté co v sobotu skončil druhý za mistrem světa Ondřejem Tunkou, který má místo v reprezentaci jisté, a dnešní závod vyhrál.
Naopak stříbrný medailista z OH 2012 v Londýně Vávra Hradílek bude muset dohánět ztrátu. V sobotu vůbec nepostoupil do finále a v neděli skončil třetí.

Nejblíže k Prskavcovi má v průběžném pořadí Luboš Hilgert, který získal 16 bodů za třetí a páté místo. Hradílkovi zatím patří mezi kajakáři až šestá příčka.

Po odjetí čtyř nominačních závodů se ale nejhorší výsledek škrtne.