2019 OCEANIA Championships - Penrith (Australia)

Startovní listina a další zajímavosti

OCEANIA CANOE SLALOM CHAMPIONSHIPS - Mistrovství Oceánie ve vodním slalomu

Na olympijské trati v Penrithu se startuje již dnes v noci 21.2.2019 v pořadí druhý australský závod, tentokrát Mistrovství Oceánie.
Na startu bohužel neuvidíme tréninkovou skupinu Honzy Vondry z Dukly. Kačka Beková, Kuba Krejčí, Alex Maikranz a Bára Valiková
upřednostní trénink a asi odjedou jen předjízdy.
Na druhou stranu se můžeme těšit, že odstartuje premiérově skupina Pytláka, která vynechala naopak kvůli tréninku závod
o minulém víkendu. Vávra Hradílek, Vítek Přindiš, Eva Říhová, Míša Buchtel, Pepa Žížala a Tomáš Zima si dají tedy první závod sezony 2019.
V Penrithu je již druhý den zataženo, při předjízdě pršelo. Počasí pod 20 stupňů je pro vyhřáté závodníky skoro na rýmičku a kašílek.
A o závodním víkendu o moc lépe být nemá. Tak jestli bude českým reprezentantům pršet, ať to jsou i medaile.Stavitelem tratí na Mistrovství Oceánie jsou francouz Julien Billaut, světový kajakářský mistr světa z roku 2006, dnes trenér ve službách Austrálie,
a druhým stavitelem je opět francouz, Arnaud Brogniart. Za zajímavost stojí, že v roce 2006 měl šampionát MS Troja v kajakách mistry světa dva.

              
 
  
  Kuba Krejčí                                                                    Kačka Beková

Online výsledky


Výsledky
Výsledky

   
Elena Kaliska a Toni Galušková
 

Lucka Nesnídalová
 
   
Daniel Molmenti                                                                                                       Helmut Oblinger
     
Mistrovství Oceánie se Vítkovi moc nevydařilo, ale hlavu si z toho nedělá. Pár branek tam bylo hop nebo trop a tak se i celkově třetí nejlepší kajakář
z loňského SP do jedné z nich netrefil. V semifinále nezvládlo aspoň jednu branku dokonce 16 kajakářů! A Vítek byl bohužel jedním z nich.
Jestli ho trenér Pytlák za trest pověsil za nohy do průvanu a nebo se Vítek pomalu chystá domů a natáčí se tělem do polohy Evropanů nevíme.