3. + 4. Český pohár Skupiny ČEZ ve slalomu v Tróji + nominační závod
 
  Deštivé a větrné počasí nepřálo ani nedělnímu
4. Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu (12. května 2019). Slalomáři tu dnes uzavřeli náročnou nominaci a v Pau nás bude reprezentovat silný tým včetně kajakářů Víta Přindiše a Vavřince Hradilka.
Na nedělní trati, kterou spolu se šéftrenérem Jiřím Pulterou postavil Jaroslav Volf, předvedli kajakáři skvělé výkony a napínavý souboj o dvě reprezentační místa. Za opět suverénním Jiřím Prskavcem potvrdil formu Vít Přindiš a o nominaci skvěle zabojoval třetí Vavřinec Hradilek. Pro mistra světa 2017 Ondřeje Tunku tak i přes K1m vynikající jízdu zůstalo „jen“ čtvrté místo, a to i v nominaci kvůli umístění ve vzájemném souboji s Hradilkem.

Text: www.kanoe.cz
Foto: Jakub Pexa
  
Vávra řádil i když to bylo jen 5.místo, Vítek Přindiš 12.m..
Ale - Vávra řádil, když dojel v neděli do cíle a zjistil, že je v reprezentaci, protože předjel Tunku. A pak se společně se svým tréninkovým parťákem Vítkem radovali.
  
Tonička Galušková a Vojta Heger si vyjeli reprezentaci na té poblázněné kategorii C2Mix. Snad nějakou soutěž, třeba na MS ve Španělsku pojedou
  
Tonička Galušková a Vojta Heger na C2 Mix a opět Tonička Galušková na K1Ž.
  
V neděli začala Tonička sprintovat do cíle od předposlední brány, sklonila hlavu a když ji zvedla, s úděsem zjistila, že je dva metry před ní ještě poslední brána.
Tak se do té brány na poslední chvíli dostala za obrovského šťoucha. Tohle jí vzalo čtvrté místo, kde by byla 0,02s za sestrou Karolínou!
To byl pro ni asi dobrý rychlokurz, na téma "jak se má závodník soustředit na stopu až do cílové rovinky". Určitě již tohle nikdy neudělá.
Tonička Galušková So 8.místo / Ne 5.místo
  
Karolínu Galuškovou příští dva týdny čekají státnicové zkoušky, přesto jí to neubralo na dravosti.
  
Vítek Pohanka So 14. a Ne 18.místo a fandové si užili větru a deště.
  
Karolína Galušková So + Ne 3.místo

Fotogalerie: Martin Hladík
www.martinhladik.com


FUN klub Káji a Toničky Galuškových
Tedražice u Sušice, mají 160 obyvatel a z nich se o víkendu vydala tahle skupina 16ti fanoušků podporovat Káju a Toničku
na nominační závody do 150 km vzdálené pražské Troje. A nevadila jim zima ani déšť.
Ještě že Vávra nemá v Praze stejné procento fanoušků, to by tam muselo být o dalších 128 tisíc fandů více.
Možná že má

Takže na blížící se Sušické závody se máme na co těšit!
Konkurence bude veliká.