Pozdrav z Emirátů.


14ti členná parta slalomářů ze západních Čech opět vyrazila na pár tisíc km dlouhou cestu za teplem a divokou vodou - do Spojených Arabských Emirátů.
 

Trochu se styděli, protože tak jako Gréta sice měli k dispozici nejnovější model karbonových lodí, ale na rozdíl od té juniorky přesun po vodě nezvládli
a nakonec za sebou i tu uhlíkovou stopu nechali.

  
Při posledních pohledech z letadla v Praze ale zhodnotili přepravu letadlem jako docela dobrý nápad, protože by pro mlhu určitě někde zabloudili.
  
Lodě i první parta lidí doletěla do Emirátů v pohodě, naskládala se do dvou autíček, aby je přesunula z Dubaje cca 150km pouští do města Al Ain.
  
Slalomová dráha v poušti, kolem jen písek a skály. V zimě je zde ve stínu 25° - 30° a moc místňáků v takové kose do vody nevleze.
Kanál je tedy v podstatě pouze vejletníků na slalomkách. V létě je zde ale ve stínu i stupňů 50° a to už se místní nahrnou i do vody, která se z jezírka odpařuje před očima.
  
Voda se do kanálu přivádí několika set km dlouhým potrubím, odsolí se, obarví, vychladí a chloruje. Každý týden se díky teplu musí do jezírka doplnit cca 40 000 litrů vody.
  
Cesta na trénink trvá pár minut, pak půl hodinky rozježdění, hodinka pádlování na divoké vodě a po každém tréninku samozřejmě koupačka.
 Tohle 2x denně a člověk se pak lehce sportem zabývá i 5 - 6 hodin denně.
  
A večer společná analýza videa. Tělo sportovce spotřebuje mnoho kalorií a neptá se, kde je získá. Nejlepší doplnění energie je samozřejmě u místních,
kde si člověk za 70Kč nacpe břich něčím hodně ostrým.
  
Juniorský mistr světa z roku 2018 Honza Bárta se také přijel vyhřát a Robert Tesař alias Menty a Vláďa Galuška sice během tréninku pobíhali po břehu kolem děcek,
ale před tréninkem či po tréninku pravidelně šli protáhnout těla na vodu.
  
Stejně jako loni měly spolu šanci potrénovat dvojnásobná juniorská mistryně světa z let 2017 a 2019 Tonička Galušková a juniorská světová šampionka z roku 2018 Eva Hočevarová.
Poslední tři roky tyto dvě slečny kralovaly juniorskému slalomovému světu a Ema Pollertová se do trénování asi také pořádně položila. Takto intenzivně snad ještě nikdy netrénovala.
  
Sestry Tonička a Bára Galuškovi. Bára bude letos ještě žákyně, ale už od své starší sestry hodně okoukala.
  
Hance Tesařové se divoká voda v Al Ain líbí a i na ní je vidět podstatné zlepšení. Vítek Pohanka má na kajaku 1VT a tuto trať zná už jako své boty.
Letos maturuje na klatovském gymnáziu a tak má před sebou další výzvu.
  
Sestry Eliška a Majda Hojdová. Obě se pustily do tréninku jako draci. Majda bude určitě s Bárou trápit ve své kategorii všechny české žákyně.
  
Karel Turner neměl rok 2019 moc vyvedený, ale vyhrnul si rukávy, pustil se zhurta do tréninku za poslední měsíce tréninku udělal obrovský skok.
Zdenda Galuška zvládal vodu v Al Ain technicky dobře, ale chtělo by to baštit špenát a zesílit.
  
Naše skupina a Vláďa Galuška jako nosič lodí.