Dostaly se mě do rukou dvě fotografie a bylo by škoda je v předzávodní době neukázat,
protože je neskutečné, jak ten čas běží a jaká je cesta do „světové špičky“.

Píše se rok 2005

Tyto slečny odpočívají při výletu po Praze před Národním muzeem. Tehdy na kajaku právě začíná jezdit jen ta nejstarší z nich - vlevo.
Prostřední jezdila na koni. Během času slečny rostly, sílily a zamilovaly se do kajaku. Každá z nich nakonec zažila,
co to znamená být v juniorské či U23 reprezentaci a nakonec jezdit nejvyšší soutěže v seniorské reprezentaci.

Čas běžel
Není jednoduché sečíst lesklé plíšky, které má tato parta slečen doma na poličce.
Každá z nich byla minimálně evropskou nebo světovou juniorskou šampiónkou. V juniorské kategorii v individuální kategorii z MS a ME
mají dohromady čtyři mistrovské tituly, 5 x stříbro a 2 x bronz = 11 individuálních juniorských medailí!
A to pouze v individuální kategorii, protože sečíst jejich medaile v hlídkách, to byl úkol nelehký.
A holky stále rostly do síly i do krásy a sbíraly úspěchy i v kategorii U23, kde zůstala už pouze ta nejmenší z nich.

Píše se rok 2021 - po 16ti letech

Tato fotka vzniká na jarním rankingovém závodě v Solkanu ve Slovinsku.
V čase té první fotky byl Michal Buchtel velmi úspěšný kajakář, jezdící za SK Hubertus. V čase druhé fotky je také úspěšným, ale již trenérem.
Kdyby tyhle holky před léty na těch schodech viděl sedět, rozhodně by si jich ani nevšimnul, natož aby ho napadlo, že za spoustu let
bude mít tuto partu holek ve stejném složení pohromadě na trénincích i závodech a bude jejich úspěšným trenérem.

Karolína Galušková, Amálie Hilgertová, Antonie Galušková

Co je další zajímavostí na těchto slečnách??
Amálka Hilgertová byla historicky jako první česká závodnice vybrána ICF jako předjezdec žen na OH v Riu.
Toničku Galuškovou vybralo ICF jako předjezdkyni hned na následující hry v Tokiu 2021.
Třeba Michal Buchtel na tu další olympiádu do Paříže vyrazí s jednou těchto slečen a pojedou tam o opravdové medaile
a ne jen ukazovat světovým hvězdám, jak mají tu olympijskou trať sjet.

Australian Open - Pernith 2020 - Karolína Galušková, Michal Buchtel, Amálie Hilgertová, Antonie Galušková

A pokud Covid letos moc nezamotá situaci, uvidíme je všechny na startu nominačních soutěží.

2004 - Michal Buchtel na Hubertusu

Michal Buchtel, člen SK Hubertus, byl v roce 2004 vyhlášen největší nadějí Karlovarska ve vodním slalomu.
Do Národního juniorského týmu se vypracoval po pěti letech na vodě a tam slavil úspěch nejen na domácích vodách ale i v zahraničí.
V roce 2005 ho výsledky opět zařadily mezi přední jezdce v našem státě. Lipno 2008 - MČR 5. místo.

Míša Buchtel se aktivně a především i úspěšně dosud věnoval i závodům na extrémně těžké divoké vodě.