ECA Junior Slalom Cup Augsburg 2023

Augsburg Kayak Association (AKV) byl pořadatelem Mezinárodního poháru ECA Junior Slalom Cup Augsburg 2023.
Prvními stanicemi závodní série byly Itálie a Slovensko, po Augsburgu pak Rakousko, Polsko a Česká republika.
Dá se předpokládat, že mezi mladými kanoisty v ECA Cupu budou mistři světa a olympijští vítězové zítřka.
Na startu ECA Cupu na legendární augsburské ledové dráze bylo přes 400 startujících z 21 zemí.
ECA Junior Slalom Cup je mezinárodní závodní seriál, který se koná v sedmi zemích Evropy a je obdobou série
Světového poháru pro mezinárodní mládežnické kanoisty.

Kanoe (C1) a kajak (K1) se používají v juniorských a juniorských třídách v kanoistickém slalomu U14, U16, U18.
Koná se také závod ve velkolepém Kajakcrossu (U16, U18), ve kterém se čtyři lodě současně snaží najít cestu do cíle na divoké vodě.
Tato nová disciplína bude mít premiéru příští rok na olympijských hrách v Paříži 2024.

Naše Verča Tůmová byla v sobotu 4. a v neděli bohužel po 50 tr.bodech v první jízdě do finále nepostoupila.

Matěj Kvapil z Karlovarské Slávie zvítězil v kategorii C1 - U14.

Výsledky ECA JSC 2023 - Augsburg (Německo)