Světový pohár v kanoistice se vrací do České republiky

Praha - Po třech letech se do České republiky vrací Světový pohár ve sjezdu na divoké vodě.
Bude stejně jako v roce 2004 součástí letošního desátého ročníku Kanoe Mattoni v Karlových Varech. Závody se uskuteční příští víkend tradičně na řece Teplá, třebaže vinou letošní zimy bez sněhu měli organizátoři potíže s množstvím vody.
"Zima byla špatná, takže ještě před měsícem jsme měli dost velké starosti, jestli se nám podaří závody zorganizovat v celém rozsahu. Ale naštěstí poslední měsíc se situace zlepšila," prohlásil na dnešní tiskové konferenci v Praze Vlastimil Lepík z organizačního výboru.
"S povodním Ohře máme naštěstí dobré vztahy, takže to všechno proběhne podle plánu," slíbil.
Dosud se organizátorům přihlásilo více než 100 závodníků ze čtrnácti států. "Ale třebaže uzávěrka přihlášek už byla, očekáváme, že ještě nějací přibudou. Vodáci jsou už holt takoví," usmál se Lepík.
Přihlášena je i kompletní česká reprezentace včetně několikanásobné mistryně světa i Evropy Michaly Mrůzkové, pro kterou to bude poslední závod na divoké vodě před tím, než se bude pokoušet s Janou Blahovou na deblkajaku nominovat se na olympijské hry do Pekingu v rychlostní kanoistice.
"Sice se na to nebudu nijak speciálně připravovat, ale myslím, že trénuji dost, takže forma by mohla vydržet," uvedla Mrůzková. "Věřím, že všichni si udrží výkonnost jako na mistrovství Evropy," připomněl reprezentační kouč Robert Knebel závody před třemi týdny, kde česká reprezentace vyhrála hodnocení států s dvanácti medailemi, z nichž Mrůzková získala čtyři a všechny zlaté.
Závod ve Varech byl v minulosti Světovým pohárem několikrát, pořadatelům bylo přiděleni i mistrovství Evropy a loni se v Karlových Varech v rámci Kanoe Mattoni konalo dokonce mistrovství světa. Světový pohár ve sjezdu na divoké vodě letos začne o víkendu v rakouském Loferu, Karlovy Vary budou jeho druhým dílem.
Organizátoři mají zajištěný závod SP i pro příští rok, v roce 2009 však už nikoliv. Proto chtějí dostat na řeku Teplou světový závod v rodeu na divoké vodě, při kterém soutěžící předvádějí na krátkém kajaku figury ve vodním válci. I proto bude rodeo v doprovodném programu. "Připravujeme speciální vanu, která by měla na řece vytvořit pořádnou vlnu," řekl Lepík.  /Foto v pondělním vydání Foto-informací na stránce zde/.
Celý týden v Karlových Varech bude ve znamení zábavy, třebaže závody se konají až v sobotu (sprint) a v neděli (sjezd). Každý večer budou koncerty populárních kapel, připravena je noční plavba nebo doprovodné soutěže ve sportovním lezení, v eskymáckých obratech či jízdě na netradičních plavidlech.

                                                 Program kulturních pořadů v týdnu zde.....

Dále čtěte:

 
   
 

www.skhubertus.com