13. díl z Kroniky - SK HUBERTUS K.Vary
Kronika je vedena od 25.11.1978

2008 - Po každoročním setkání se členů oddílu a jejich kamarádů na Hubertusu - první den v Novém roce  -
se vodácká sezona hned v prvních měsíci vyznačovala zajížděním do Nových Hamrů k Jandáčovi kde jsme v nově postaveném bazénu trénovali s mládeží "eskymáky" a v trénincích se střídavě o mládež starali Vlasta Lepík a Dušan Maceček. Tréninku se obětovalo hodně jak času tak financí - snad to bude ku prospěchu.
            
Jinak vodácká sezona 2008 nijak zvlášť nevybočila z normálu. Během roku to dobře jezdí Michalovi Buchtelovi, Martin jel až na konci sezony jeden NKZ a ČP. Filip Lepík a Martin Tůma alias "Tumba" si vyjeli opět ČP. Ostatní jezdili jak uměli. Vlasta Lepík si nějakým omylem vyjel 2.VT ve slalomu.....píše:

Od konce zimy připravuje Vlasta Lepík akci Kanoe Mattoni a jde to čím dál obtížněji, jednak sponzoři z Mattonky škrtí peníze a zadruhé už není co nového vymyslet. Město dalo na Kanoe Mattoni jen 250 táců – je to patrně odezva jako poděkování za moji vzornou práci opozičního poslance (Vlastovi Lepíkovi).
Na Kanoe Mattoni se jede SP ostatně jako každý rok – Romantická noční plavba, Rodeo ve válcích u Pošty, Eskymácké obraty a na zakončení celé akce monstrózní "Neckyáda" uskutečněná v korytě Teplé se startem na Mlýnské kolonádě a s cílem u Thermálu. Program je rozvržen jen na čtyři dny.
     
     
Vlasta Lepík měl obavy aby mu Markéta neslehla během Mattonky, kmitala v officu a vyřizovala záležitosti okolo závodu ale nakonec to s nohama křížem vydržela do konce června kdy mu povila robátko Barborku.
       
Tím se mu změnil život z gruntu, změnil se mi i žebříček hodnot a pohled na svět. Do klubu tak přibyla k malé, rok staré Verunce Tůmové další budoucí kajakářka ( aspoň tak Vlasta doufá ). Před Mattonkou ještě stačil u "germánů" zakoupit lehce jetý Ford Tranzit v lehce kempinkové úpravě a tak hned týden po porodu mohli bivakovat na závodech v Kadani a pak každý víkend někde jinde na vodě nebo kolech.
 
Před prázdninami 2008 naskočila nová zájemkyně do náboru – Káťa Mašková –Douchová a
po dlouhé době máme zase dívčinu, kterou to baví a je ochotná tomu něco obětovat.
                     
Slalomy na Hubertusu pořádají letos Klášterečtí slalomáři a my na ně se zájmem koukali jak to vypadá když se musí zodpovědně připravovat takováhle akce. No, jednou si to snad zase možná zopakujeme.
   
Cyklo parta je v totálním rozkladu. Šalíci porodili Lídu a tím skončily pro Šalu výlety a jiné radovánky,  kromě kojení dělá i všechno ostatní Šala, holt to má Šilča jinak pochystané než ostatní maminy. Měly se jet Krušné hory a nakonec se jely ale bez Šaly. Bylo to na 4 dny, sestava se průběžně měnila a byli v ní :
Džejn s novým kolíkem Honzou, Judy s Honzou a chvílema i s Gabčou, Mechanik, Turčinka se zbrusunovou trvalou, já a v poslední etapě i Oťas. Matky a Šalík zůstaly doma.
 
Zima 2008 – 2009 začala brzy a sníh napadl už koncem listopadu. Obvyklá vánoční obleva se nekonala
a tak v půli března hlásí Horská služba 150 cm sněhu. Ačkoli od března do listopadu netekla ze studánky na Neklidu ani kapka vody, přesto jsme předělávali koupelnu a to jen proto aby fungovala pouhopouhé tři týdny během kterých jsme stačili spálit boiler a rychle nainstalovat nový, pak zase voda zmizela a do března se už neukázala.
 
              
Konalo se také zimní klubové lyžařské soustředění opět v Italských Dolomitech na Kronplatzu, které mělo nepěkné dohry. Klub se rozhodl trochu šetřit a tak se stanovila kritéria komu se hory zaplatí celé a komu jen půlka. Kdo měl vyjetou třídu měl všechno zadara, kdo neměl, musel si půlku uhradit. Tak to schválila valná hromada. Petr Janda, který měl od oddílu půjčku 100.000,-KČ se šprajcnul a řekl že půlku zájezdu nezaplatí. Navíc měl půjčku na dva roky a naskákaly mu velké úroky, které se mu nechtělo splácet. Do toho mě pěkně nadzvedl mailem, ve kterém mě napadl za klubové účetnictví a údajné nezdaněné příjmy.


 

Kroniku SK HUBERTUS zpracovává do elektronické podoby K.Houf.
  Zápisy jsou přepisovány v přijatelné podobě a jsou vybírány pouze zajímavější pasáže.
  2008/2009


 


 

 

 

Na jaře 2009 začínám s přípravou 12. ročníku Kanoe Mattoni, ale jde to ztuha protože nemáme žádný světový závod pod patronací ICF, jelikož SP se jedou v Austrálii a na Zélandu.
Mattonkáři si vyžádali na každou akci na vodě zvlášť rozpočet, což mi dost zneklidňovalo. Nakonec z nich vypadlo vyjádření, že odstupují od pořádáná MS juniorů, které nám ICF přikleplo na rok 2011. To už začínám silně pochybovat i o Kanoe Mattoni 2009 a brzy se mé obavy naplnily , když volal z Mattonky Martin Karas,
že se pro rok 2009 Kanoe Mattoni ruší. Vsadím boty, že to není jen na rok 2009,
ale že je to konečná na věky věků.
 
Akce Kanoe Mattoni končí a mnoho Karlovaráků bude hodně vzpomínat
 

 V březnu 2009 jsme povolili přestup Michala Buchtela do USK, jen tak zadara, přece mu nebudeme
bránit v lepších podmínkách, které v USK rozhodně má. On si pak vyjel v létě zlatou placku na
Mistrovství světa ale to už si smetánku kterou jsme měli slíznout my včetně finanční dotace slízla USK.
Vodácká sezona 2009 byla ve znamení náboru.
Valná hromada se rozhodla, že s tím musíme něco udělat, jinak vymřeme po meči i po přeslici. Do toho se vložil Pipas, který nám při každé příležitosti dělal přednášky jak to děláme špatně - jak on v Německu dostal za 10 DM členského příspěvku všechnu výzbroj atd. Všichni už ho měli plné zuby, nicméně jsme objednali nějaké vybavení asi pro 5 dětí, protože k Michale, Michalovi a Evě ještě přibyla Nasťa Kalinina,
Lída Petriláková a s Pipasem začali dojíždět jeho kluci kteří se ale na vodu nehrnuli.
 

Placený trenér Martin Buchtel otrávil dokonale Michalu Beníkovou až do té míry, že se na to vybodla.
Pipas nám opět udělal přednášku a vyházel z loděnice vybavení, které jsme dali dětem a začal s Martinem Buchtelem velkolepý plán rozvoje žákovské základny na jehož počátku měla být tučná dotace klubu do mládeže. Na to se nikdo příliš přívětivě netvářil a tak nám Pipas vynadal a objednal si na svou pěst další vybavení pro děti s tím, že je brnkačka si na to sehnat sponzora. Věci od Zdeny Grossmannové vyzvedl ale nechal u ní sekyru 8 tisíc, kterou jsme nakonec zaplatili z klubových peněz. Navíc Martin Buchtel kašlal na to aby po tréninku dětí po nich zkontroloval vercajk a tak se jednou ztratila loď, jindy pádlo a o vestách,
kraťasech a přilbách ani nemluvím. V červnu jsem dal Pipasovi zálohu 70.000,- na auto a týden po mě Martin Buchtel 100.000 za stejným účelem a od té doby jsme Pipase neviděli, ani jeho kluky, ani auta, ani naše
peníze a tak nám zůstalo vybavení pro 8 dětí a oči pro pláč.Tréninky mlaďasů k ničemu nevedou, sice se zúčastnili pár pouťáků ale nic nevyjeli. Výkonnost pod psa a o prázdninách se všichni rozutečou po táborech
a babičkách a je po sezoně.
Výkonnost dospělých členů je stejná už několik let.
Míšovi Buchtelovi to jezdí moc pěkně a dostal se do reprezentace a trénuje s Rohanem v Tróji.
Martin Buchtel dostal výjimku, protože loni marodil tak neměl ČP vyjeté. S výjimkou se nakonec popasoval skvěle a vyjel si opět I.VT – jezdič na vodě je opravdu dobrej, ale to je asi všechno. Úspěšně dostudoval
a od září učí ve Varech na zdrávce.
Tumba s Filipem si opět vyjeli ČP a Michal Nováček má střídavě problémy se zády a ramenem a tak si ČP nevyjel. V singlech se "mydlí" Oldík s Červenkou, Sýkorka je před nima. Malé Sýkorky už mi čoudí trvale na záda a už mi šlape na přezky i malej Ondra Červík, zatímco velkej se už se svýma hnátama nevejde do žádné slalomky. V babách je to u ledu, mláďata ještě nebodují, Karolína moc nejezdí a Markéta moc nemůže.
V průběhu léta přišel Petr Janda s informací, že má sponzory na příští ročník Kanoí a že má dojednanou
i TV, ale vše nakonec vyšumělo, protože podmínkou byla televize a ta zase nepřijede na normální pouťák.
Petr Janda se na podzim nakonec se rozhádal s celým klubem a na Valné hromadě v listopadu 2009
vystoupil asi po 100 letech z klubu, stejně jako už před léty z Horské služby a později i ze Sklounionu N.Hamry. Dluh zaplatil, ale na úrocích nás odrbal o 24.000,-KČ. Na této valné hromadě 2009 se upravují
pravidla pro přijetí dospělých členů ale Pipas do klubu neprošel ani podle nových pravidel.


 
Cykloparta už může vzhledem ke svým přírůstkům zapomenout na puťáky a tak jsme se vydali na Slavonicko na statek v Peníkově. Byla to oáza klidu a pohody v sestavě Čáchyč s Terkou, Turčinka s dětma, Judy s dětma, Šalíci s Lídou a my s Barčou, na pár dní se zastavil i "Himalájec" Jéňa Zdrálek,
to je ale nadčlověk a my normální cyklisti se s ním nemůžeme rovnat, protože zatím co já mám natočeno
3500 kiláků tak on má 15000km.
V říjnu pak podnikáme druhou Himalájskou výpravu – tentokráte Tibet-Nepál ( Lhasa – Kathmándů ).
Jede nás 14 ( z původní party Jéňa, Fričák, Slávek, Jirka Vavěček, Tomáš Krásný a já další naši borci – Mechanik a Karáčo a pak přes Adventuru lidi na doplnění počtu ). Trasu 1200 km s pěti sedly nad 5000m výšky a s výjezdem do BC Everest jsme všichni přežili. Koho to zajímá ať si přečte
moje zápisky z cest.

Podzim 2009
Na podzim 2009 se začala stavět nová sedačková lanovka na Neklidu, která je už druhý rok složená na parkoviští a kterou koupili v Rakousku za cenu šrotu.
Stavba ale vázne protože ji řídí Ota Šťika, který má raka a je pořád po nemocnicích. V říjnu před odjezdem
do Tibetu se pokládají kabely k lanovce a nám by se hodilo do jejich výkopů položit kabel NN pro napojení Bejčáku, který máme už dva roky u Zdeňka Marka na KOMMA. Sháním se po kabelu, ale na Komě prý není, navíc Zdeněk z firmy odstupuje a soudí se se spolumajitelem. Vypadá to, že o kabel přijdeme a problém je v tom, že jsme na něj dostali dotaci od SUKu.
Jednáme se Zdeňkem, ale vypadá to bledě. Nakonec se pochlapil a kabel sehnal i když místo mědi hliníkový, asi ho musel chudák zaplatit.
Změnou trasy nám ale chybí asi 60m a tak ho rychle dokupujeme, Míla Antoš ho naspojkuje a připojí na Ivetě. Já musím dodělat projekty, zaměření přihlášku na ČEZu a osazení rozvaděče u Bejčáku. Těsně na konci
roku 2009 před prvním sněhem ČEZ osadí hodiny a po rovných 70 letech je zase na Bejčáku legálně
elektrika i když posledních pár let tu byla vedená jednofázová přípojka z malé POMY - a to na .

 
 

 

Zima 2009-2010 trvala přesně tři měsíce . Na Neklidu se začalo lyžovat 27.1.2009 a skončilo se 27.3.2009.
Z těch 90 dní jsme tam s Markétou a Barčou strávili 60 dní. Pár dní tam byl i Martin s náborem ze kterého
se zdá být otrlou horalkou Lída Petriláková, která tam jezdí občas na víkend i s náma.
Sněhu moc nebylo ale zato mrzlo fest, dokonce tak fest, že nám zamrzla na Bejčáku koncem ledna voda
a už jsme ji nerozmrazily do konce sezony.

Umístěno 15.1.2011
Kroniku SK HUBERTUS zpracovává do elektronické podoby K.Houf.
  Zápisy jsou přepisovány v přijatelné podobě a jsou vybírány pouze zajímavější pasáže.
  2008/2009