14. díl z Kroniky - SK HUBERTUS K.Vary
Kronika je vedena od 25.11.1978

                 
 
Na vodě se začalo v roce 2010 v dubnu, ale už bez Martina Buchtela, kterého vysypali ze zdrávky, zlí
jazykové tvrdí, že proto, že psal žákyňkám na zadní stranu písemek nemravné veršíky a tak od pololetí přechází do Budějek jako profesionální trenér a učitel na vodáckém gymplu.
Vyvstává otázka co s náborem, byla by to škoda rozpustit tak nastává krizová varianta že budeme děti
trénovat napůl s Jardou Sýkorou. Kupodivu to funguje docela dobře. Sice po několika tréninkách to zabalila
Eva Harzerová a Nasťa Kalinina zejména proto, že jim nezobeme to co jim zobal Buchtlík, ale zato přistupuje Míša Maňasová, Zdeněk Leitner a Lojzík Švabčík, ale to je ještě špunt v první třídě a o vážném tréninku to
ještě není. Jarin Sýkorka to také zkouší ale trochu se přitopil a tak zatím trucuje. Tom Sýkorka se moc neukazuje a Michal ještě míň neb studuje vojenskou vejšku v Brně a docela ho to baví.
Holky docela začínají jezdit, Káča Mašková a Michal Žítek si vyjíždí 3.VT, Lída občas zaboduje a Míša Maňasů, která jezdí teprve od dubna se lepší den ode dne podporovaná Mirkem a ségrou Evinou, která se občas staví na Hubertusu i se svojí čokoládovou Lízou.
 
 
 Pěkně to jezdí malému Ondrovi Červíkovi který jezdí s Filipem a s Tumbou a kdyby neplašil, jezdil by ještě líp. Má velkou motivaci – pokud vyhraje MČR žáků dostane novou loď. Na Křivoklátě se jede MČR veteránů a dědkové trénují jak o život. Nakonec Tumba a Cendy se stávají mistry ČR ve svých kategoriích
a Jarda Sýkorka byl na C1 bronzový.

Mistrovství ČR žáků 2010 ve Strakonicích je napínavé, po 1. jízdě je Červík nejrychlejší ale jako vždy přeplašil
a šťouchal tak je až na 9. místě. Druhá jízda mu vyšla a jede domů se zlatou plackou v kapse a nás to bude stát třicet litrů. To ale není Červíkovo největší vítězství, tím bude přesvědčení maminy Ivy, že je nejvyšší čas zabalit hokej a dát se naplno do slalomu.
Po Červíkovi sahá SCM v Budějkách, kam by měl přestoupit na gympl. Problém je v tom že v Budějkách se přestavuje kanál a není momebntálně kde trénovat. Uvidíme jak to Červík pořeší a zda se chytí této šance.

Vodácká sezona 2010 utekla jako voda ( které bylo mimochodem letos opravdu dost celou sezonu, dokonce ani na chvíli nevyschl potok pod loděnicí ).
V půlce sezony došlo k jevu nevšednímu, kdy se Rajšík pohledem na výsledky 1. jízdy na NKZ ujistil o tom
že už není nejmladší a nejrychlejší, zpakoval se a zřejmě zatím (na jak dlouho ?) opustil zástupy slalomářů
a odjel k domovu. Zlí jazykové vypráví, že prodal všechen vercajk a na vodu zanevřel.
Tumba a Filip si zase vyjeli ČP a ostatní se pinoží v žebříčkách v oblasti 3.VT.

 
 
 

V půlce sezony sehnal někde Cendy nějaké balvany a tak se udělalo plato před loděnicí, které se hodilo hned
v červenci na oslavu mých 60. narozenin. S oslavou to vypadalo bledě, protože celý červenec lilo jako z konve a dokonce v den oslavy ještě v poledne pršelo a byla kosa. Museli jsme narychlo od Turka půjčit velestan a další stany postavit pro kapelu Holden, která mi přijela zahrát. Po obědě se mraky roztáhly a už nespadla ani kapka a všechno bylo jak má být. Lidí bylo asi 80 a všichni se bavili.
 
Léto stálo za draka a trvalo necelé tři týdny, to byly vedra kolem 35°C, jinak vlastně bylo hnusně od května
do října. Cykloparta v dost naředěné sestavě vyrazila v srpnu 2010 do Moravského krasu, kde z původní party byla jen Judy s dětma a my s Markétou. Pavla a Džejn mají čerstvá mimínka, Mechanik má novou kočku, Oťas staví barák a malá Čáchovna chodí do školy v Německu a už nemá prázdniny. Pro Turčinku je to daleko, tak jela raději do Itálie, kde strávila s Turkem a dětma tři dny v ohradě autoservisu aby se mohla domů vrátit žebřiňákem. Maguna už jezdí léta jen do penzionů a ten v Moravském krasu nebyl.
Ještě že naše řady doplnili Vrbíci, Jéňa Zdrálek, Jirka Vaněček s rodinou a Ondra s Klárkou a Hanka.
Po sezoně Rosi objednal ještě nějaké šutry a bagr a udělaly se nové hráze a vybraly se vraťáky a řeka se
zase trochu změnila, zdivočela a dalo se dobře pojezdit kdy při větší vodě to docela nejednomu bralo dech.
Rozhodli jsme se, že uděláme něco s loděnicí, která už to fest potřebovala. Na mole se každou chvíli někdo propadl shnilými prkny. Molo se udělalo plastové a loděnice se pobila novými palubkami a čá, osadila se
nová okna a dveře a vyrubaly se krakorce. Pak se přistavil kontejner a vyklidil se binec pod loděnicí
i z loděnice a zbouraly se hajzlíky.
 
Zažádali jsme o přípojku elektriky a kupodivu ČEZ přislíbil že přitáhne elektriku na vlastní náklady až na parkoviště a odtud si uděláme přípojku my i Slávisti.
Příští rok, až bude přípojka tak natahám elektriku v loděnici a bude romatika v háji a nejspíš i vyhoříme až nějakej "matlal" zapomene hadry na el. topení.
 
Na valné hromadě v listopadu 2010 mi zase převálcovali a rozhodli o pořádání MČR veteránů na Hubertusu
v roce 2011. Bude to zas spousta práce a finanční zisk nula ( a to v tom lepším případě ).
V roce 2010 řádila zubatá v horách krušných. Nejdřív si vzala nečekaně Pavla Hrnčíře, který vypadal vždy jako reklama na zdraví, pak Otu Šťiku – šéfa vleků, pak Mílu Dočekala z HS a před Silvestrem zabil nějakej lyžař horského služebníka Honzu Izáka, kterého srazil ze skůtra.
Na konci roku 2010 jsme oslavili s horským služebníkem Max Neumanem jeho neuvěřitelné 90 narozeniny,
pil paňáky, pivko, kafe, žádnou babu nenechal projít kolem sebe aniž by jí nepoplácal, prostě byl v nejlepší kondici. Po třech týdnech přišlo jeho parte.

Kroniku SK HUBERTUS zpracovává do elektronické podoby K.Houf.
  Zápisy jsou přepisovány v přijatelné podobě a jsou vybírány pouze zajímavější pasáže.
2010